Německý pinč - chovatelská stanice Brixadella

Jak vybrat štěně plemene německý pinč

Jak na výběr německého pinče

Rozhodli jste se, že německý pinč je přesně to, po čem toužíte, a dále jste se rozhodli, jestli psa, nebo fenku, a nyní přichází na řadu výběr chovatele a konkrétního štěňátka. Nejdůležitějším krokem je volba vhodného chovatele. Jednak proto, že slušný a kvalitní chovatel Vám dokáže zodpovědně poradit a vybrat vhodné štěně z vrhu, ale také proto, že následky špatných podmínek v mládí si štěně ponese celý život. Při výběru je třeba brát v úvahu to, že mnoho bezohledných chovatelů dobře ví, jak to udělat, aby se štěňata prodala (protože to je hlavní účel jejich chovu). Vybírejte proto pečlivě.

Váš vytoužený německý pinč, tedy perspektivní štěňátko pro chov by mělo mít nůžkový skus, 6 řezáků nahoře i dole i všechny ostatní mléčné zuby. Nemělo by mít nikde bílou skvrnu a u černých s pálením by měly být prsní odznaky oddělené a i ostatní znaky správně rozložené. Malý německý pinč musí mít obě varlátka. Pokud tomu tak není, chovatel by na to měl upozornit. Takové štěně je vhodné pro zájemce, kteří hledají pouze kamaráda.

Odkud pochází německý pinč

Jaký by měl být váš chovatel?

Pozor na příbuzenskou plemenitbu: Příbuzenská plemenitba sama o sobě nemusí být vždy špatná. Je to však velice účinný nástroj chovu, který může přinést kladné výsledky, ale nese s sebou velká rizika. Používat by se tedy měla jen s maximálními znalostmi a vždy s jasným záměrem. I při maximálně odborném použití časem způsobuje nevyhnutelnou ztrátu vitality. Chovatel by měl dokázat příbuzenskou plemenitbu vždy zdůvodnit a své zdůvodnění podložit. Pozor na chovatele, kteří používají příbuzenskou plemenitbu jen proto, že krycí pes je blízko nebo ho mají rovnou doma.

Jak můžete dopadnout, pokud si koupíte štěně plemene Německý pinč bez PP

 

klikněte na odkaz dole

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210452801080416-cerne-ovce/obsah/110021-pes/

 

 

zdroj: ČT 1, pořad Černé ovce ze dne 16.4. 2010

 


© kreativní webdesign NET-VOR | validní xhtml a CSS