Německý pinč - chovatelská stanice Brixadella

Jaké je plemeno německý pinč

Německý pinč - charakter

Německý pinč je velmi živý, temperamentní, samostatný, občas tvrdohlavý, hrdý a ostražitý pes, visící na svém pánečkovi očima s otázkou: „Tak co budeme teď dělat, páníku?“

Je nutné, aby německý pinč již od štěněčího věku měl vymezené hranice, co si smí a nesmí dovolit, a jakékoliv projevy dominance ihned korigovat. Přestože německý pinč svou lidskou „smečku“ velmi miluje a je jí bezmezně oddán (je téměř kdykoliv připravený ke hře nebo k procházce), je nutné počítat s tím, že je nedůveřivý k cizím a má silný teritoriální pud. Většinou je německý pinč neúplatný a nepodplatitelný hlídač.

Německý pinč - nároky

Se svou rodinou potřebuje být německý pinč denně v úzkém kontaktu. Velmi ocení, může-li si se svými členy rodiny denně pohrát a pomazlit. Pro svou velmi živou povahu je německý pinč vhodný zejména pro sportovně založené lidi, ke kolu, na dlouhé procházky, k agility, výcviku, výstavám a hlídání.

Nedoporučuje se lidem líným, pohodlným či přehnaně nervozním.

Německý pinč nemůže růst „jako dříví v lese“, je nutné se mu první rok intenzivně věnovat, seznamovat ho s cizími lidmi, dětmi, cizími psy (prospěje mu řádění s nimi), dopravními prostředky, obchody, zvuky, jen tak z něj může vyrůst pohodový pes! Podrobnosti o výchově a vývoji se dozvíte na stránce věnované životu štěněte německého pinče.

Po změně standardu se již nekupírují ocas ani uši! Ponechávají se v přirozeném stavu.


© kreativní webdesign NET-VOR | validní xhtml a CSS