Německý pinč - chovatelská stanice Brixadella

Německý pinč - chovatelská stanice Brixadella

V roce 2003 jsme nešťastnou náhodou přišli o naši věrnou a milou jezevčici Kamilu. Byli jsme velmi smutní a věděli jsme, že bez přítomnosti pejska už neumíme žít. Hledali jsme tedy vhodné plemeno, které by bylo aktivní a společenské ale zároveň dobrý hlídač, jelikož bydlíme na vesnici a potřebujeme hlídat zahradu a dům.

Plemeno Německý pinč jsme si vybrali po zralé úvaze. Je menší než námi původně zamýšlený dobrman, ale podobně nebojácné. Pátrali jsme na internetu a hledali vhodného chovatele, od kterého bychom štěňátko zakoupili. Vybrali jsme si chovatelskou stanici Harmony Star manželů Lemešových, která nás zaujala svým velmi vstřícným a přátelským přístupem, a dnes s odstupem času již můžu říct, že to byla dobrá volba. Vždy nám pomohli, poradili a tento vztah pokračuje stále.

Od počátku jsme měli jasno v tom, že chceme mít fenku, a tu později uchovnit a mít vlastní štěńátka. Po několika návštěvách u manželů Lemešových jsme si vybrali tu naši jedinou : Brixanku, vlastně ona si vybrala nás. Po určitém čase a trpělivém výcviku jsme byli schopni absolvovat naši první velkou výstavu. V roce 2007 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Brně, kde se naše Brixana velmi pěkně předvedla, a také umístila.

Na podzim jsme se zúčastnili povinné bonitace, která se konala v Brně. Brixa byla opět ve skvělé formě, a bez problémů byla uchovněna.

Dalším z postupných cílů bylo zažádání a nakonec získání vlastní chovatelské stanice s názvem Brixadella. Zimu jsme přečkali, a protože počasí bylo na jižní Moravě celkem příznivé, tak pro udržení kondice jsme navštěvovali kynologické cvičiště našeho klubu. Netrpělivě jsme čekali na Brixanino jarní hárání. Správný termín pro nakrytí byl určen s pomocí veterináře, pejsek pro nakrytí byl vybrán až ze středních Čech a byl jím Cipp z Pyšelky zvaný Bertík. Bertík se velmi snažil, spojení se uskutečnilo a naše první štěňata se narodila 23.5. 2008

Naše fenka je sice hlídací a venkovní pes, ale má i svůj pelíšek doma. Kdo by měl to srdce ji v počasí,“že by ani psa nevyhnal“, vyhnat ji ven ? Chováme psa pro radost, takže vyskytne-li se nějaký problém konzultujeme ho svědomitě buď s veterinářem nebo se zkušenějšími chovateli. To je pak potěšení sdělovat si zážitky a zkušenosti.

Pejska pro druhý vrh štěňat jsme vybírali velice pečlivě. Vybrali jsme pejska Gronna z chovatelské stanice Harmony star. Přesvědčila nás jeho přátelská povaha a ovladatelnost. Je také výborně hodnocen na mezinárodních výstavách, přehled jeho mnohých úspěchů je zde: Gronn

Proto neváhejte, chcete-li štěně německého pinče - aktivního, středně velkého psa, který je navíc vynikající hlídač a společník, ozvěte se budeme se těšit a návštěvy u nás vítáme. Heslo nakonec : Starostlivost a péče potěšení přináší !


© kreativní webdesign NET-VOR | validní xhtml a CSS